Майнц и Байерн Мюнхен играят при 1:1 в мач от 29-ия кръг

...

НА ЖИВО: Майнц - Байерн 1:1, Ажорк изравни

Майнц и Байерн Мюнхен играят при 1:1 в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Срещата се излъчва онлайн по DIEMA SPORT 2. Садио Мане откри резултата в 29-ата минута. В 65-ата минута Людовик Ажорк изравни.

Срещата стартира кошмарно за баварците, защото Алфонсо Дейвис се контузи още в 9-ата минута и трябваше да бъде сменен от Нусаир Мазрауи. В 14-ата минута баварците сътвориха първа по-добра обстановка за гол. Садио Мане получи извеждащ пас отдясно, навлезе в наказателното поле и подаде към Томас Мюлер. Последният опита удар, който обаче беше блокиран от Щефан Бел. Последва центриране, при което Едимилсон Фернандеш можеше да си означи автогол.

В 15-ата минута Джамал Мусиала изведе Мане самичък против Робин Центнер и сенегалецът прати топката във вратата. Попадението му обаче беше анулирано поради тънка засада.

В 28-ата минута Лий съумя да отнеме топката от Йосип Станишич и да подаде към Леандро Барейро. Националът на Люксембург насочи удар, който беше блокира от Йозуа Кимих, а топката излезе в корнер. Минута по-късно Байерн излезе напред в резултата. Леон Горетцка подаде към Жоао Кансело отляво. Португалецът центрира остро, а на далечната греда Садио Мане с глава вкара за 0:1.

Баварците продължиха да атакуват и в 32-ата минута бяха покрай втори гол. Мазрауи проби отдясно и центрира към точката за осъществяване на дузпа. Джамал Мусиала насочи удар с глава, който мина рисково около вратата. Малко по-късно Жоао Кансело получи отляво и потърсия горния отдалечен ъгъл, само че ударът му мина около задачата.

Втората част стартира с отлична опция пред Майнц. Лий лиши топката от Кимих отляво и центрира в наказателното поле по земя. Людовик Ажорк съумя да изпревари Дайо Упамекано, само че ударът му беше неакуратен. В 54-ата минута Аарон Мартин опита удар от придвижване от към 20-25 метра, само че ударът на испанеца мина около вратата. Байерн отговори с рискова офанзива, при която Мюлер се озова на стрелкова позиция на границата на наказателното поле. Капитанът на гостите шутира, само че неопределено.

Майнц стигна до изравнителен гол в 65-ата минута. След центриране от директен свободен удар в наказателното поле на гостите се получи безредие, при което отбраната на два пъти не съумя да почисти топката. Лий насочи подъл удар от точката на дузпата, а Ян Зомер мазета, само че много неубедително, а Людовик Ажорк от 3-4 метра с глава вкара за 1:1.

В 68-ата минута Кансело проби отляво и центрира. Топката се озова в оставения непокрит Мане, само че сенегалецът не съумя да я овладее и пропиля отлична опция за първенците.

Майнц - Байерн 1:1

0:1 Садио Мане (29)

1:1 Людовик Ажорк (65)

Майнц: Робин Центнер, Едимилсон Фернандеш, Щефан Бел, Андреас Ханче-Олсен, Силван Видмер, Антони Каси, Леандро Барейро Мартинс, Доминик Коор, Джае-Сунг Лий, Людовик Ажорк, Карим Онисиво

Байерн: Ян Зомер, Йосип Станишич, Дайо Упамекано, Матайс де Лихт, Жоао Кансело, Алфонсо Дейвис, Йозуа Кимих, Леон Горетцка, Джамал Мусиала, Томас Мюлер, Садио Мане